Podwójne wyzwanie - znamy wyniki rekrutacji

Znamy już wyniki rekrutacji do programu Podwójne wyzwanie! Dokonaliśmy jej na podstawie rozmów z osobami zainteresowanymi, ich wychowawcami i opiekunami oraz nadesłanych formularzy zgłoszeniowych. Poza kryteriami formalnymi takimi jak wiek, sytuacja rodzinna i miejsce zamieszkania, braliśmy pod uwagę osobiste cele młodych ludzi i ich motywację do rozwoju.

Przeczytaj więcej...

Przystanek Zofiówka z certyfikatem zakup prospołeczny

Ośrodek prowadzony przez naszą fundację został wyróżniony certyfikatem zakup prospołeczny. Znak ten jest przyznawany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi za łączenie wysokiej jakości usług i działaniami społecznymi. W ten sposób dołączyliśmy do grona 9 podmiotów w województwie łódzkim odznaczonych certyfikatem.

Przeczytaj więcej...

Podwójne wyzwanie - weź udział w programie

Masz 15-24 lata? Zaczynasz za chwilę samodzielne życie? Chcesz móc zarabiać na swoje utrzymanie? Zgłoś się do udziału w wyjątkowym programie rozwojowym, w którym masz szanse przeżyć przygodę i zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe w przyjaznym środowisku.

Przeczytaj więcej...

Piknik z Mocnymi w Duchu po raz pierwszy w Zofiówce

news

W Noc Świętojańską, 24 czerwca Zofiówka stanie się przestrzenią komunikacji na prawdziwie masową skalę. Wszystko za sprawą Pikniku Integracyjnego organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Mocni w Duchu.

Przeczytaj więcej...

Tu powstaje Inkubator Mistrzów Kuchni

Inkubator Mistrzów Kuchni wyrasta z idei wspierania młodzieży z domów dziecka w rozpoczęciu życia na własną rękę po opuszczeniu placówki. Środki na jego realizację Fundacja pozyskała z Kulczyk Foundation.

- Pomysł narodził się stąd, że wielu młodych, z którymi współpracujemy uczy się w szkołach gastronomicznych. Często także ich pierwsza praca związana jest z gastronomią. Zarabiają jako pomocnicy kucharzy i kelnerzy. Pomyśleliśmy, że warto byłoby stworzyć im miejsce, w którym mogliby bezpiecznie uczyć się zawodu. Tak powstał Inkubator - wyjaśnia Maciej Misiewicz, pomysłodawca Inkubatora.

Przeczytaj więcej...

Wszystkiego co dobre z okazji Dnia Ojca

news

Wszystkiego co dobre z okazji Dnia Ojca życzy Fundacja Piękny Świat.

Przeczytaj więcej...

Dołącz do społeczności Innowatorów - weź udział w programie

Start! Rozpoczęliśmy rekrutację do 1. edycji Programu Partner – przygodzie składającej się z cyklu wyjątkowych warsztatów i wyzwań, w której spotykają się 2 grupy: innowatorzy i młodzi ludzie u progu samodzielności. A łączy ich wspólne wyzwanie.

Przeczytaj więcej...

Odbył się V Kongres Rodzicielstwa Zastępczego

news

Znamy samorządy, które najskuteczniej wspierają system pieczy zastępczej w Polsce. Wśród 13 wyróżnionych podczas Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego powiatów znalazły się m.in. Gdynia, Kielce i Sosnowiec.

Przeczytaj więcej...

W Zofiówce powstaje warsztat usamodzielnienia

Gotowanie, sprzątanie, dekorowanie, proste naprawy – tego nauczą się wychowankowie domów dziecka w warsztacie, który powstaje w Zofiówce. Wszystko dzięki grantowi Kulczyk Foundation.

Ideą projektu jest wsparcie procesu usamodzielniania 13 wychowanków domu dziecka w Łodzi poprzez stworzenie warsztatu usamodzielniania, który pomoże młodym ludziom przygotować się do życia.

Przeczytaj więcej...

Powiaty pod kontrolą NIK w zakresie tworzenia i wsparcia rodzin zastępczych

news

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak wyglądają działania powiatów w zakresie rozwoju pieczy zastępczej. Niedostateczna liczba rodzin zastępczych, niepełny system wsparcia czy tez luki w prawie to tylko niektóre problemy zdiagnozowane przez NIK.

Przeczytaj więcej...